Gelibolu'da av köpeklerine kuduz aşısı yapıldı

geliboluda--av-kopeklerine-kuduz-asisi-yapildi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki, Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği’ne üye olan avcıların, av köpeklerine kuduz aşısı yapıldı
09 Ağustos 2019 Cuma 21:13

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesindeki Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği’ne üye olan avcıların, av köpeklerine  kuduz aşısı yapıldı.

Gelibolu İlçe Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Gelibolu Avcılar ve Atıcılar Kulübü Derneği tarafından düzenlenen ’Av Köpeklerine Aşı Günü’nde 115 av köpeğine kuduz aşısı yapıldı.

Gelibolu Avcılar ve Atıcılar Kulübü Dernek binası bahçesinde gerçekleştirilen av köpeklerini aşılama günüyle ilgili olarak bilgi veren külüp başkanı Yavuz Oğur, "avcılarımızın  av köpeklerine her yıl düzenli olarak kuduz aşıları yapılmaktadır. Bu yıl İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden gelen veteriner  tarafından aşıları yapıldı. Devamlı olarak av köpeklerimizin  kuduz aşıları yapılarak av köpeklerinin aşı kartlarına işlenmektedir’’ dedi.

Avcılar kulübü  Başkanı Oğur, kuduz aşısının çok önemine dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı. ’’ Av sırasında köpeklerimiz  başka hayvanlarla bizler görmeden  boğuşma yapmış olabilir, bu hayvanlardan kuduz mikrobu almış olabilirler. Bu nedenle avcılarımız muhakkak kuduz aşısını yaptırmalıdırlar"dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, avcılar, kuduz, aşı, köpek


Haber okunma sayısı: 347

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE