Gelibolu Yanıyor

gelibolu-yaniyor

Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi Ilgardere Köyü mevkiinde ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı
07 Temmuz 2020 Salı 02:11

Bugün saat 15:00’de başlayan ve halen 10 saatten fazla bir şekilde devam eden orman yangını şiddetli rüzgarında etkisiyle kısa sürede genişleyerek büyük bir alana yayıldı.


Gelibolu Yarımadası’nın büyük bölümünden görülen Ilgardere Köyünün  ormanlık alanında başlayan ve Eceabatın, Bigalı ile Kumköyüne kadar hızla ulaşan yangına, 22 helikopter, 2 uçak, 100'ün üzerinde yangın söndürme aracı ve 510 personel ile yangına havadan ve karadan müdahale edildi.

Yangının başlaması ile birlikte, durumu öğrenen belediye başkanı Mustafa Özcar'da yangın bölesine giderek,  yangına müdahale ekibiyle birlikte hareket ederek,  seferber olduğu yangında şiddetli rüzgar etkili olduğu için söndürme çalışmaları güçlükle yürütülüyor.


Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan belediye başkanı Mustafa Özacar, "Helikopterler, uçaklar havadan müdahale ediyor. Karadan itfaiye ekipleri de müdahale ediyor. Yangın Kumköy'e doğru yoğunlaşmış durumda. Bütün söndürme ekipleri de o bölgede yoğunlaştılar. Bir anlamda helikopter ve uçaklar müdahaleye gece olması nedeniyleara verdiler, o  nedenle yangına müdahaleyi söndürme ekipleri müdahale devam ediyor. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte helikopterler ve uçaklar yangına müdahale edecekler" dedi.


 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu


Haber okunma sayısı: 853

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

5-martiyi-itfaiyeciler--kurtardi

5 Martıyı itfaiyeciler kurtardı

12 Ağustos 2020 Çarşamba 18:42
once-kan-bagisi-sonra-denetim

Önce kan bağışı, sonra denetim..

11 Ağustos 2020 Salı 23:22
geliboluda-aniz-yangini

Gelibolu'da Anız Yangını

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:42
mevlevihanede-sema--toreni

MEVLEVİHANEDE SEMA TÖRENİ

10 Ağustos 2020 Pazartesi 00:41
gelibolu-yine-yandi

Gelibolu Yine Yandı

09 Ağustos 2020 Pazar 21:11

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE