Gelibolu Ülkü Ocağında Ayrılık Vaktı...

gelibolu-ulku-ocaginda-ayrilik-vakti

Gelibolu Ülkü Ocak başkanlığını 2015 yılında alan Cengiz Ferhat Doğar, bazı projelerini hayata geçirebilmek için hem yurt içi ve hem yurt dışı çalışmaları nedeniyle Ocak başkanlığını bırakıyor.
02 Kasım 2019 Cumartesi 18:44

Gelibolu Ülkü Ocakları başkanlığına geldiğinde, ülkücünün dünya nimetlerinden yana nasipsiz olduğunu, çünkü ülkücünün bu nimetlerde gözünün olmadığını düşünen Cengiz Ferhat Doğar, "bize bir lokma, bir hırka yeter" düşüncesiyle uygulamaya koyduğu Ocak'daki başarılarıyla bu görevi bıraktı.

Göreve geldiğinde ilk iş olarak hizmet binasını değiştiren ve  akabinde liselerin tamamında, üniversite de, esnaf ve  köylerde teşkilatlanma çalışmalarını yaparak kısa sürede ülkü evi kuruldu.

Yeni başkan, yeni anlayışla hareket ederek, Gelibolu’da ki tüm bürokrasi ve STKlar ile yakın ilişkiler kuran Gelibolu Ülkü Ocaklarında, ışıklar bir başka yanmaya başladığında, sosyal ve kültürel faaliyetlere hız verildi.

Görevde kaldığı 4 yıllık süre içerisinde bu konuda yapılanları dile getiren başkan Doğar, "Ülkü Ocağımızda, çeşitli kurslar açarak gençlerimize dersler verdik. Kariyer  günleri ve sportif faaliyetler düzenledik. İlçemizdeki Rehabilitasyon merkezi ve bakım merkezi gibi dezavantajlı bireylerin bulunduğu alanlarda etkin işbirlikleri ile ortak projeler yaptık.  Kurslar açıldı. Kuran, matematik, ingilizce, santranç sportif müsabakalar yapıldı ve gençler ile ilgili, sportif kurslar, kan bağışı kampanyaları, YGS DGS LYS hazırlık kursları gitar saz resim kurslarında yüzlerce gencimize imkan sağladık.  Ocakta düzenli sanat ve kültür geceleri düzenlendi. Ramazanlarda düzenli iftar ve sahur programları gerçekleştirdik. Çeşitli konuşmacılar getirildi, söyleşiler düzenlendi. Gelibolu’yu anlatan dergiler basılarak Gelibolu tanıtıldı. Türkmendağına kamyonlarla düzenli ve sürekli olarak yardımlar gönderildi. Uyuşturucaya karşı mücadele kapsamında ki etkinlikleri 2016’da başlattık. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sokak hayvanlarına mama, barınak yardımı yapıldı. Gençlerimizin milli ve manevi gelişimlerini güçlendirmek üzere düzenli şehitlik gezileri, tarihi alan gezileri düzenlendi. İlçe dışında ki tüm faaliyetlerde temsil ettik. Camilerimizi ve türbelerimizi düzenli olarak temizledik. Biz arkadaşlarımızla güzel bir birliktelik ve arkamızda güzel işler bırakarak bu görevimizi, bizden daha iyi işler yapacağına inandığımız bir arkadaşımıza  bırakıyoruz" dedi.


Aydında lisansını, Çanakkale’de ise,  yüksek lisansını bitirerek akademik çalışmalarda  yapan Cengiz Ferhat Doğar . Diğer taraftan zihinsel engelliler öğretmenliğinide yürüterek, on parmağında, on marifet olan  bir bir başkan olarak, görevi devrederken,  Gelibolu Ülkü Ocağının bu  döneminde milliyetçi-ülkücü hareketin adeta  kalbi oldu. 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 755

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluya-kapali-yuzme-havuzu-mujdesi

Gelibolu'ya Kapalı Yüzme Havuzu Müjdesi

20 Kasım 2019 Çarşamba 19:22
422-bin-lira-ikramiyesi-geliboluda

422 Bin Lira İkramiyesi Gelibolu'da

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:58
masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE