24 Mayıs 2019 Cuma

Gelibolu MYO Öğrencilerinden Kan Bağışı

gelibolu-myo-ogrencilerinden-kan-bagisi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Kızılay Gelibolu Şube Başkanı Fahrettin Öztürk, Piri Reis Meslek Yüksek Okulu İnsan Kaynakları Yönetimi Programı Öğrencilerine Kızılay ve Kan Bağışının Önemini Anlattı
14 Mart 2019 Perşembe 16:48

Çankkale'nin Gelibolu ilçesindeki Piri Reis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından kan bağışı ve kök hücre bağışı yapıldı.

Gelibolu Piri reis Meslek Yüksek Okulu İnsan Kaynakları Yönetimi Programı öğrencilerinin konuğu olan Gelibolu Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Öztürk, kızılayın ve kan bağışı ile kök hücre bağışının önemini anlattığı toplantı öncesinde 34 öğrenci kan bağışında bulunurken, 68 öğrencide kök hücre bağışında bulundu.

Doç. Dr. Dilek Dönmez Polat tarafından yürütülen  “Toplantı Yönetimi”  dersinde 5-6 kişilik ekipler halinde toplantı düzenleme görevi olan öğrenciler toplantı öncesi, toplantı anı ve toplantı sonrası düzenlemeleri gerçekleştirerek Başkan Fahrettin Öztürk'ten bilgi aldılar.

Öğrencilerin Kızılay’ın kan toplama aracında kan bağışı gerçekleştirmelerinin ardından başlayan toplantıya Öztürk’ün yanı sıra Kızılay Çanakkale Kan Bağış Merkezi Kan Bağışçısı Kazanım Uzmanı Arzu Kırkpınar’da katıldı.


Fahrettin Öztürk yaptığı sunumda ilk olarak gençlere Kızılay'a gösterdikleri ilgi ve verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Şöyleşide Türk Kızılay’ının kuruluşundan günümüze kadar olan süreci anlatan Öztürk, Kızılay’ın bir gönüllülük harekâtı olduğunu insanların ızdıraplarını dindirmek için gönüllüleriyle beraber çalışan büyük bir aile olduklarını ifade etti.


Uzman Arzu Kırkpınar ise kan bağışı ve kemik iliği donörü olma sürecini anlatarak “18-50 yaş arasındaki herkesin 3 tüp kan vererek bağışçı olabildiğini belirtti. Bağışçı olunduğunda hücre bekleyen bütün hastalar için aday olunacağını vurguladı. Kök hücre bağışı hakkında yanlış bilinenleri de açıklığa kavuşturan Kırkpınar öğrencilerin merak ettikleri tüm soruları cevaplandırdı.


Tüm gün süren kan bağışı kampanyasına yoğun katılım gerçekleşmesine paralel olarak oldukça verimli geçen toplantının sonunda toplantıyı organize eden Kardelen Kalaycı, Berkay Yayla, Pınar Çağla Özyurt, Duygu Aksoy, Elif Day ve Fatih Ayar isimli öğrencilere final notunu verdiği toplantı öğrencilerin Öztürk ve Kırkpınar’a hediyelerinin takdimi ve anı fotoğrafı çekilmesi ile son buldu. 

Bu arada Çanakkale Kızılay kan alım aracı, Cumartesi gününe kadar Gelibolu'da kan  ve kök hücre alımı yapacak.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 500

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
CESA