Gelibolu İtfaiye’sinden Baca Temizliği Uyarısı

gelibolu-itfaiyesinden-baca-temizligi-uyarisi

Kış aylarına girilen bugünlerde baca temizliği konusunun ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Gelibolu İtfaiye Müdürü Gökhan Alemdar “Baca temizliği yerine getirildiği takdirde soba zehirlenmeleri ve baca yangınları ortadan kalkar” dedi
24 Eylül 2019 Salı 21:25

Çanakkale’nin Gelibolu ilçe belediyesine bağlı İtfaiye Müdürlüğü tarafından kış mevsimine girilmesi nedeniyle baca temizliliği konusunda uyarıda bulunuldu.

Kış ayına girildiği bugünlerde baca temizliği konusunun ihmal edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Gelibolu İtfaiye Müdürü Gökhan Alemdar “Baca temizliği yerine getirildiği takdirde soba zehirlenmeleri ve baca yangınları ortadan kalkacağı” konusunda bilgilendirmelerde bulundu. 

Kış aylarının başlangıcı ile birlikte bacaların mutlaka temizletilmesi ve kontrol edilmesi gerektiğini ifade eden itfaiye müdürü Alemdar, olası yangınları önlemek adına baca temizliği ve bilgilendirme konusunda vatandaşların hizmetinde olduklarını söyledi. 

İtfaiye Müdürü Alemdar,  “Baca Temizliği İhmal Edilmemeli”

Kış aylarında yaşanan soba zehirlenmeleri ve çıkan yangınların önemli bir bölümünün bacaların takınması sonucu meydana geldiğini belirten Alemdar, “Baca içerisinde oluşan yağ atıkları, ziftler ve kurumlaşmalar ateşle birlikte alev almakta ve baca yangınlarını meydana getirmektedir. İhmal edilen bu oluşumlar, baca içerisinde bir petrol ürünü gibi tehlike oluşturmaktadır. Tutuşma sonucu baca kanalı boyunca uzayan alev çatının da tamamen yanmasına sebep olur. Bu nedenle kış başlamadan ve sobalar yanmadan evvel bacaların muhakkak temizlenmesi gerekmektedir” dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 309

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

okullarda-yangin--tatbikati

OKULLARDA YANGIN TATBİKATI

16 Ekim 2019 Çarşamba 17:16
ogrencilere-dis-bakimi-etkinligi

Öğrencilere Diş Bakımı Etkinliği

15 Ekim 2019 Salı 23:07
sahil-guvenlikten---huzur-operasyonu

Sahil Güvenlikten huzur operasyonu

14 Ekim 2019 Pazartesi 23:26
derbide-bayirkoyspor-galip

Derbi'de Bayırköyspor Galip...

14 Ekim 2019 Pazartesi 22:27

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun