GELİBOLU AK PARTİ DE İSTİFA ŞOKU..

Gelibolu Ak Parti’den 300 üye istifa dilekçelerini il başkanlığına yarın sunacaklar.…
01 Şubat 2013 Cuma 16:00

 Gelibolu Ak Partide son günlerde yaşanan anlaşmazlıklar hat safhaya varınca  deprem yaratacak istifalar başladı.

 Aralarında eski kurucu üye Şenol Tosun ve yönetim kurulundan düşürülen Osman Kayışoğlu gibi köy ve merkez üyelerinin de  bulunduğu 300  üye tarafından imzalanmış dilekçelerle yapılan  bir basın açıklaması ile Gelibolu Ak Parti üyeliğinden istifalarını verdi.

 Geçtiğimiz aylarda aralarında topladıkları imzalı dilekçelerle İl Başkanlığına şikayetlerini ileten

Gelibolu Ak Parti üyeleri, bu gün bir basın açıklaması yaparak “Gereğinin yapılmaması üzerine beyan ettiğimiz istifa kararını hayata geçiriyor,üyesi olduğumuz Ak Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı üyeliğinden toplu halde istifa ediyoruz”  dediler.

 Konuyla ilgili açıklama yapan yönetim kurulundan düşürülen eski yönetim kurulu üyesi Osman Kayışoğlu, “ Duyduğumuz  rahatsızlık ve çözüm bulunması yolundaki taleplerimiz,  gerek İl Başkanlığımız ve gerekse diğer yetkililerce dikkate alınmamış, Gelibolu Ak Parti İlçe Teşkilatı ile ilgili herhangi bir iyileştirme yapılamamıştır. Bu nedenle söz konusu ilçe teşkilatı altında bulunmaktan duyduğumuz hicapla, daha önce de beyan ettiğimiz üzere üyeliğimizden istifa ediyoruz.” Dedi. Gelibolu Ak Parti Üyeleri, Kurucuları eski yöneticileri bir süre önce Gelibolu Ak Parti’de yaşanan

Kötü gidişe dikkat çekmek için aralarında imzalı şikayet dilekçeleri toplamışlar,gerekli iyileştirmenin yapılmaması halinde istifa edeceklerini beyan etmişlerdi. İl Başkanlığının konuya gereken ilgiyi göstermemesi,gerginliği tırmandırmış,üyeler ve ilçe başkanı mahkemelik olmuş üyelerin, şaibelerden arınma istekleri yerine getirilmemişti.   

 Partilerinden istifa edenlerin dilekçeleri yarın Ak Parti İl Başkanlığına sunulacak.

Haberin etiketleri:

gelibolu


Haber okunma sayısı: 49225

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

Acaroğlu Et Kasap