Geleceğin Tiyatrocuları Alkışı Aldı

gelecegin-tiyatroculari-alkisi-aldi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bulunan Sanat Derneğinin yetiştirdiği genç tiyatrocular, sergiledikleri "Ah Şu Gençler" adlı oyunla izleyicilerin beğenisini aldılar.
07 Aralık 2019 Cumartesi 06:59

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesinde Sanat Derneği olarak ilçede faaliyetlerini sürdüren derneğin yetiştirdiği tiyatro grubu çıktığı seyirci karşısında tam not aldılar.


Haftada 2 gün eğitim verilen geleceğin tiyatrocu adayları olan gençler, aldıkları eğitimin karşılığını oynadıkları ve çok iyi performans gösterdikleri "Ah Şu Gençler " adlı oyunda verdiler.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gösteri salonunda izleyici ile buluşan, oyun yazarlığını Turgut Akman,  oyunun kareografisini Ayşe Arsal, yönetmenliğini ise Nüzhet Kılınç  yaptı.

2 Perdelik oyunun sonunda genç tiyatrocular ayakta alkışlanırken, sahneye çıkan oyunun yönetmeni ve aynı zamanda gençlere tiyatro eğitimide veren Nüzhet Kılınç ve Cem Kılınç "çocuklarımızla kurur duyuyoruz. Alkışı hakkediyorlar. Çok çalıştılar ve başardılar" dediler.

Bu arada, geceye konuk olarak katılan Kıyı Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler'de sahneye çıkarak, önce genç tiyatrocuları tek, tek kutladı ve sonrada oyunun yönetmeni Nüzhet Kılınç'a gecenin anısına bir plaket verdi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 751

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

karacadan-yariyil-mesaji

Karaca’dan Yarıyıl Mesajı

16 Ocak 2020 Perşembe 20:41
mehmet-akif-ersoydan--bursa-gezisi

Mehmet Akif Ersoy’dan Bursa Gezisi

16 Ocak 2020 Perşembe 00:48
otopark-arac-hurdaligina-dondu

Otopark, Araç Hurdalığına Döndü

15 Ocak 2020 Çarşamba 23:49
sehit-cocuklarina-ucretsiz-tiras

Şehit çocuklarına ücretsiz tıraş

14 Ocak 2020 Salı 19:55
okcular-basariyla-donduler

Okçular Başarıyla Döndüler

14 Ocak 2020 Salı 11:06

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE