Geleceğin Tiyatrocuları Alkışı Aldı

gelecegin-tiyatroculari-alkisi-aldi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde bulunan Sanat Derneğinin yetiştirdiği genç tiyatrocular, sergiledikleri "Ah Şu Gençler" adlı oyunla izleyicilerin beğenisini aldılar.
07 Aralık 2019 Cumartesi 06:59

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesinde Sanat Derneği olarak ilçede faaliyetlerini sürdüren derneğin yetiştirdiği tiyatro grubu çıktığı seyirci karşısında tam not aldılar.


Haftada 2 gün eğitim verilen geleceğin tiyatrocu adayları olan gençler, aldıkları eğitimin karşılığını oynadıkları ve çok iyi performans gösterdikleri "Ah Şu Gençler " adlı oyunda verdiler.

Gelibolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gösteri salonunda izleyici ile buluşan, oyun yazarlığını Turgut Akman,  oyunun kareografisini Ayşe Arsal, yönetmenliğini ise Nüzhet Kılınç  yaptı.

2 Perdelik oyunun sonunda genç tiyatrocular ayakta alkışlanırken, sahneye çıkan oyunun yönetmeni ve aynı zamanda gençlere tiyatro eğitimide veren Nüzhet Kılınç ve Cem Kılınç "çocuklarımızla kurur duyuyoruz. Alkışı hakkediyorlar. Çok çalıştılar ve başardılar" dediler.

Bu arada, geceye konuk olarak katılan Kıyı Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler'de sahneye çıkarak, önce genç tiyatrocuları tek, tek kutladı ve sonrada oyunun yönetmeni Nüzhet Kılınç'a gecenin anısına bir plaket verdi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1225

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-aniz-yangini

Gelibolu'da Anız Yangını

10 Ağustos 2020 Pazartesi 18:42
mevlevihanede-sema--toreni

MEVLEVİHANEDE SEMA TÖRENİ

10 Ağustos 2020 Pazartesi 00:41
gelibolu-yine-yandi

Gelibolu Yine Yandı

09 Ağustos 2020 Pazar 21:11
cevreyi-kirletenlere-tepki

Çevreyi Kirletenlere Tepki

07 Ağustos 2020 Cuma 00:51
164-yillik-deniz-fenerini-belediye-kiralandi

164 Yıllık Deniz Fenerini Belediye Kiralandı

06 Ağustos 2020 Perşembe 23:15