Gaziler, Şehit Yakınları ile Engellilerde Ücretsiz

gaziler-sehit-yakinlari-ile-engellilerde-ucretsiz

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Gelibolu S.S. 35 Nolu Minibüs ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi, aldığı kararla Gazi ve Şehit yakınlarından sonra engelli vatandaşlardan ücret almayacak.
03 Temmuz 2019 Çarşamba 22:22

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Gelibolu S.S. 35 Nolu Minibüs ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi, daha önce aldığı kararla Gazi, Şehit yakınlarından sonra şimdide engelli vatandaşlardan ücret almayacak.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta içerisinde yönetim değişikliği yapan kooperatifin başkanı olan Birkan Esen ve yönetiminin  ilk icratı Gazi ve  Şehit yakınlarından sonra şimdide,  engelli vatandaşları ücretsiz taşıma kararı almak oldu.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Gelibolu Tüm Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Coşkun ve Gelibolu S.S. 35 Nolu Minibüs ve Motorlu Taşıtlar Kooperatif yönetimi ile yaptıkları görüşmeler sonucunda, minübüsçüler kooperatifinin aldığı karar ile şehit yakınları ve gazilerden sonra engelli vatandaşlar da şehir içi toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmaya başladılar.

Kooperatif başkanı Birkan Esen bu  uygulamanın 1 Temmuz’dan itibaren başladığını, ve süreç içerisinde aksaklıkların olabileceğini belirterek şunları söyledi.

“Bu yeni başlangıçda ufak, tefek aksamalar, yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu kooperatifimizin aldığı bir  karar. Pazartesi gününden itibaren  uygulanmaya başladı. Vatandaşlarımızdan bu sistem tam oturana kadar biraz sabırlı olmalarını istiyoruz. Kooperatifimizde 16 şoförümüz var, onlar bilgilendirildi. Ama yedek şoförlerimiz de var. Bu süreçte her uygulama tam yerine oturana kadar vatandaşlarımızdan biraz sabır ve duyarlılık  istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın şehir içi minibüslere ücretsiz bineceğini gösteren afişler minübüslerimizde bulunacak. Afişler yakın zamanda tüm minibüslerimizde olacak. Kooperatif olarak daha önceki yıllarda şehit yakınları ve gaziler için, şehir içi ulaşımı ücretsiz yapmıştık. Şimdi de engelli vatandaşlarımız için bu uygulamamız başladı” dedi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 446

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluya-kapali-yuzme-havuzu-mujdesi

Gelibolu'ya Kapalı Yüzme Havuzu Müjdesi

20 Kasım 2019 Çarşamba 19:22
422-bin-lira-ikramiyesi-geliboluda

422 Bin Lira İkramiyesi Gelibolu'da

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:58
masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE