21 Temmuz 2019 Pazar

Gaziler, Şehit Yakınları ile Engellilerde Ücretsiz

gaziler-sehit-yakinlari-ile-engellilerde-ucretsiz

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Gelibolu S.S. 35 Nolu Minibüs ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi, aldığı kararla Gazi ve Şehit yakınlarından sonra engelli vatandaşlardan ücret almayacak.
03 Temmuz 2019 Çarşamba 22:22

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki Gelibolu S.S. 35 Nolu Minibüs ve Motorlu Taşıtlar Kooperatifi, daha önce aldığı kararla Gazi, Şehit yakınlarından sonra şimdide engelli vatandaşlardan ücret almayacak.

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz hafta içerisinde yönetim değişikliği yapan kooperatifin başkanı olan Birkan Esen ve yönetiminin  ilk icratı Gazi ve  Şehit yakınlarından sonra şimdide,  engelli vatandaşları ücretsiz taşıma kararı almak oldu.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Gelibolu Tüm Özürlüler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ergün Coşkun ve Gelibolu S.S. 35 Nolu Minibüs ve Motorlu Taşıtlar Kooperatif yönetimi ile yaptıkları görüşmeler sonucunda, minübüsçüler kooperatifinin aldığı karar ile şehit yakınları ve gazilerden sonra engelli vatandaşlar da şehir içi toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmaya başladılar.

Kooperatif başkanı Birkan Esen bu  uygulamanın 1 Temmuz’dan itibaren başladığını, ve süreç içerisinde aksaklıkların olabileceğini belirterek şunları söyledi.

“Bu yeni başlangıçda ufak, tefek aksamalar, yanlış anlaşılmalar olabilir. Bu kooperatifimizin aldığı bir  karar. Pazartesi gününden itibaren  uygulanmaya başladı. Vatandaşlarımızdan bu sistem tam oturana kadar biraz sabırlı olmalarını istiyoruz. Kooperatifimizde 16 şoförümüz var, onlar bilgilendirildi. Ama yedek şoförlerimiz de var. Bu süreçte her uygulama tam yerine oturana kadar vatandaşlarımızdan biraz sabır ve duyarlılık  istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın şehir içi minibüslere ücretsiz bineceğini gösteren afişler minübüslerimizde bulunacak. Afişler yakın zamanda tüm minibüslerimizde olacak. Kooperatif olarak daha önceki yıllarda şehit yakınları ve gaziler için, şehir içi ulaşımı ücretsiz yapmıştık. Şimdi de engelli vatandaşlarımız için bu uygulamamız başladı” dedi.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 285

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

kaptanin-ailesine-ozacardan-ziyaret

Kaptanın Ailesine Özacar'dan Ziyaret

21 Temmuz 2019 Pazar 00:30
canakkalede-feribotta-korkutan-yangin

Çanakkale'de feribotta korkutan yangın

18 Temmuz 2019 Perşembe 21:39
-kaptan-arsoyun-ailesi-iyi-haber-bekliyor

Kaptan Arsoy'un ailesi iyi haber bekliyor

18 Temmuz 2019 Perşembe 20:56
triatlon-takimi-2-kez-turkiye-sampiyonu

Triatlon takımı 2 Kez Türkiye şampiyonu

18 Temmuz 2019 Perşembe 03:04
ziraat-bankasina-yeni-mudur

Ziraat Bankasına Yeni Müdür

18 Temmuz 2019 Perşembe 02:48

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun