Dünya Şampiyonasına Gitmek İçin Destek Bekliyor

dunya-sampiyonasina-gitmek--icin-destek--bekliyor

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde yaşayan ve ferdi olarak Kick Boks yapan Berke Can Kart, 16 Kasım'da Romanyada yapılacak olan Dünya Kick Boks şampiyonasına katılabilmek için maddi destek bekliyor
05 Kasım 2019 Salı 06:26

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde yaşayan ve ferdi olarak Kick Boks yapan Berke Can Kart, 16 Kasım'da Romanya'da yapılacak olan Dünya Kick Boks  şampiyonasına katılabilmek için destek bekliyor.

Gelibolu'daki Piri Reis Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Berke Can Kart (22) 4 yıl önce hobi olarak başladığı Kick Boks'da, 26 Ekim'de Antalya'da yapılan Karma Stiller Türkiye Şampiyonasında 2. oldu.


Türkiye Kick Boks Federasyonunda ferdi  lisanslı olan ve  Karma Stiller şampiyonalarına katılma hakkına sahip, Berke Can Kart, şimdide 16 Kasım'da Romanya'da yapılacak olan Dünya Karma Stiller Şampiyonasına ferdi olarak katılmak istiyor.

İdmanlarını Gelibolu'daki bir fitness spor salonunda, Ali Arıdak ve Eren Çevik hocaların gözetiminde yapan Berke Can Kart, "Romanya'daki Uluslar arası şampiyonaya katılmaya hak kazandım ve bu dünya  şampiyonaya giderek, Türkiyemi ve Gelibolumu temsil etmek istiyorum. Hafta arasında Konya'da yapılacak olan kampa katılacam ve kamp sonrası Romanya'ya gidilecek. Bu konuda bana yardım edebilecek sponsor  arıyorum. Bu desteği bulursam, ilçeme dereceyle döneceğimden eminim. Kick boks sporununda Gelibolu'da desteklenmesini ve imkanlar tanınmasını bekliyoruz. Bu sporda başarılı olacak çok genç var. " dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1313

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

esnaf-1-hazirani-bekliyor

Esnaf 1 Haziranı Bekliyor...

30 Mayıs 2020 Cumartesi 22:26
fatma-kadina-yeni-proje-hazirligi

Fatma Kadına Yeni Proje Hazırlığı

30 Mayıs 2020 Cumartesi 21:48
geliboluda--mezbaha-yeniden-acilacak

Gelibolu'da mezbaha yeniden açılacak

30 Mayıs 2020 Cumartesi 16:11
cuma-namazi-sosyal-mesafeli-kilindi

Cuma namazı sosyal mesafeli kılındı

29 Mayıs 2020 Cuma 19:59