Dünya engelliler haftası kutlandı

dunya-engelliler-haftasi-kutlandi-

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle Yahya Çavuş Görme Engelliler ilk ve orta okulu tarafından program düzenlendi.
15 Mayıs 2019 Çarşamba 15:56
ÇANAKKALE'nin Gelibolu  ilçesinde 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası nedeniyle  Yahya Çavuş Görme Engelliler ilk ve orta okulu tarafından program düzenlendi. 


Gelibolu Yahya Çavuş Görme Engelliler ilk ve orta okulu salonundaki programa  Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Orgeneral Eşref Bitlis ilkokulu, Hakimiyeti Milliye ortaokulu, Piri Reis ilokulu, 100. Yıl Barış orta okullarının özel eğitim alt sınıflarıda destek verdi.Düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Arzu Yücesoy yaptı.  konuşmasına Engellerin hayatın ritmini yaşamaya engel olamaz diye başlayan Yücesoy şunları söyledi. 
"bugün gerek sosyal yaşamda, gerekse iş hayatında kendilerine çok zor yer bulan ve yaşamın birçok alanında çeşitli engeller ile karşılaşan bu bireylerin farkına varmamız onlarla birlikte yaşadığımızı hatırlamamız gereken bir gün. engellli vatandaşlarımızın pek çocuğunda gözlemlenebilen yaşama arzusu, bakmayı ve görmeyi bilen sağlıklı insanlarımıza örnek olacak niteliktedir" dedi. 


Yapılan konuşmanın ardından, okul öğretmeni ve öğrencisinin söylediği şarkıyla devam edilen kutlama programında, şiirler, öğrenci korosu,  dans gösterisi ve Karadeniz Halk Oyunları gösterileri sunuldu. 
Berge Organizasyonun gün nedeniyle sihirbazlık ve canbazlık gösterilerini ücretsiz yaptığı günün kutlama programına, 2. Kolordu Komutanlığını temsilen genel sekreter yarbay Ant Ercan, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, İlçe Jandarma Komutanı Cem Gökdemir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahir Karaca, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrencilerin aileleri katıldı.Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 335

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-kaza

Gelibolu'da Kaza...

18 Ağustos 2019 Pazar 10:57
itfaiyeden-polislere-yangin--egitimi

İtfaiyeden, Polislere Yangın Eğitimi

16 Ağustos 2019 Cuma 21:22
geliboluda-aniz-yangini-korkuttu

Gelibolu'da anız yangını korkuttu

16 Ağustos 2019 Cuma 20:44
geliboludan--gecen-gemide-intihar

Gelibolu'dan geçen gemide intihar

16 Ağustos 2019 Cuma 20:28
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

11 Ağustos 2019 Pazar 10:26

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun