Doğal Gaz Kampanyası Tatlıyla Başladı

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde Gelibolu'ya Doğalgaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi Grubu tarafından "Doğal Gaz İstiyoruz" imza kampanyası havanın soğuk oması nedeniyle baklava dağıtarak başlatıldı
26 Ocak 2021 Salı 18:44

 İlçede yaşayan çeşitli meslek gruplarının biraraya gelerek oluşturduğu  grubun Doğal Gaz İcra Komitesi, ilçeye Doğal Gazın getirilmesi için oluşturduğu kamuoyu olumlu sonuşlanınca çalışmalar,  Change.org'da sanal imza, Tvitter, Instagram ve facebook gibi sosyal medya'da hızlandırıldı.Çanakkale'nin bir çok ilçeside olan Doğal Gazın Gelibolu'yada getirilmesi için grubun bastırdığı  "Kömür Dumanı İle Zehirlenmek İstemiyoruz. Gelibolu'ya Doğal Gaz İstiyoruz" afişleri ilçenin dört bir yana asıldı.
Afiş asımından sonra, dünde öğleden sonra ilçede kurulan pazar ve şehirin muhtelif yerlerinde eş zamanlı olarak baklava ikramlı imza kampanyasıda başlatıldı.

Gelibolu'ya Doğalgaz İstiyoruz Sivil İnisiyatifi sözcüsü Serdar Azak, "Bu kampanyadan amaçladığımız, Gelibolu'daki bu ihtiyacı duyurmak, kamuoyu oluşturmak, sürecin muhattapları olan kurumları motive edip harekete geçmelerini kolaylaştırmak. Böyle tarih ve doğa şehri olan Gelibolu'da kömür dumanı ile zehirlenmek istemiyoruz. Kendi kendini temizleyen dünyadaki ender denizlerden biri olan  Sarozumuz var. Ama Doğal Gazımız yok, Dünyanın en büyük mevlevihanesi Gelibolu'da. Ama Doğal gazı yok.  Gelibolu’da tüm kış boyunca evinden çıkamayan koah hastaları var. Gelibolu'ya Doğal Gaz İstiyoruz. Bunun içinde bu süreçi başlatacak olan kurumların harekete geçmesini istiyoruz.Çanakkalemizin 4 milletvekilininde sesimizi duymasını istiyoruz. Bizim amacımız, bu zaman itibariyle Doğal gazın ilçeye gelmesi için başlatılacak sürecin resmi makamlar tarafından hızlandırılmasını sağlamaktır. İmza kampanyamız 3 hafta sürecek ve 4 saatlik bir zamanda 700 imza topladık" dedi.

Bu arada grubun ulaştığı sanatçılardan Haluk Levent'te kendi  hesabından paylaşım yaparak, kampanyaya destektek olunması için duyuru yaptı. 

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, Doğal Gaz, imza, kampanya


Haber okunma sayısı: 1301

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-baca-yangini

Geliboluda Baca Yangını

05 Mart 2021 Cuma 01:18
vali-aktasdan-milli-okculara-ziyaret

Vali Aktaş'dan Milli Okculara Ziyaret

04 Mart 2021 Perşembe 23:41
belediye-meclisinde-dogalgaz-tartismasi

Belediye Meclisinde Doğalgaz Tartışması

04 Mart 2021 Perşembe 23:06
ulku-ocaklarindan-kaymakama-ziyaret

Ülkü Ocaklarından Kaymakama Ziyaret

03 Mart 2021 Çarşamba 01:42
guneylispordan--komutana-forma

Güneylispordan Komutana Forma

01 Mart 2021 Pazartesi 00:28

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
Acaroğlu Et Kasap