Çokal Barajı Su Birliği Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

cokal-baraji-su-birligi-bilgilendirme-toplantisi-yapildi

DSİ Edirne 11.Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda yapımı tamamlanan 204 milyon metreküp depolama kapasiteli Çokal Barajı’nın arıtma tesisi ve içme suyu hatlarının son durumu hakkında bilgilendirme toplantısı Gelibolu'da gerçekleştirildi.
15 Mayıs 2019 Çarşamba 09:01

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesi Çokal köyünde yapımı tamamlanan 204 milyon metreküp depolama kapasiteli Çokal Barajı’nın arıtma tesisi ve içme suyu hatlarının son durumu hakkında bilgilendirme toplantısı  gerçekleştirildi.
Gelibolu Atatürk Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen ve DSİ Edirne 11. Bölge Müdürlüğü sorumluluğunda yapımı tamamlanan Çokal Barajı su bilgilendirme toplantısında DSİ 11. Bölge Müdürlüğü İçme Suyu Atıksu Şube Müdürü Ümit Demirdağ, toplantıya gelen birlik üyeleri ve köy muhtarlarına toplanan su ve dağıtımları konularıyla ilgili bilgi aktardı.

Bu arada, köylerden gelen taleplerin değerlendirilerek yapılacağını belirten Demirdağ, muhtarlar ve il genel meclis üyelerinin çalışmalar hakkında sorularınıda yanıtladı.

Toplantıda Belediye Başkanı Mustafa Özacar ve Kaymakam Hakan Kılınçkaya da muhtarlar ve birlik üyelerine şikayetler ve çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Gelibolu, Tekirdağ Büyükşehir, Eceabat, Kavakköy ve Evreşe Belediyesi’nin üyesi olduğu Gelibolu Gökbüet Su Birliği toplantısına Gelibolu kaymakamı Hakam Kılınçkaya, belediye başkanı Mustafa Özacar, DSİ 11.Bölge Müdürlüğü İçme Suyu Atıksu Şube Müdürü Ümit Demirdağ, Gelibolu İl Genel Meclis Üyesi Ali Rıza Sayın, TESKİ Genel Müdürü İbrahim İçöz, birliğe üye belediye başkanları, Eceabat İl Genel Meclis üyeleri ile proje kapsamında yer alan köylerin muhtarları hazır bulundu.

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 162

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-kaza

Gelibolu'da Kaza...

18 Ağustos 2019 Pazar 10:57
itfaiyeden-polislere-yangin--egitimi

İtfaiyeden, Polislere Yangın Eğitimi

16 Ağustos 2019 Cuma 21:22
geliboluda-aniz-yangini-korkuttu

Gelibolu'da anız yangını korkuttu

16 Ağustos 2019 Cuma 20:44
geliboludan--gecen-gemide-intihar

Gelibolu'dan geçen gemide intihar

16 Ağustos 2019 Cuma 20:28
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

11 Ağustos 2019 Pazar 10:26

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun