CHP'den Ekonomi eylemi

chpden-ekonomi-eylemi

Çanakkale’nin tüm ilçelerinde de gerçekleştirilecek olan “Ekonomiden Haberin Var mı?” eylemi d CHP İlçe Kadın Kolları tarafından ilçede de gerçekleştirildi.
13 Ekim 2020 Salı 22:08

CHP Gelibolu İlçe Kadın Kolları tarafından ülkedeki ekonomik sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla eylem gerçekleştirildi..
İlçedeki, Salı Pazarı önünde düzenlenen eyleme CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Yeter Deligöz ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sibel Erol ve Belediye Meclis Üyesi Gülizar Durgunoğlu da katıldı. Boş tencereleri ile Pazar girişinde eylem yapan kadınlar, tüm kadınları boş tencereleri ile ekonomik sıkıntıya dikkat çekmeye çağırdı.

Düzenlenen eylemle ilgili konuşan CHP İlçe Başkanı Yeter Deligöz; “Eylem Çanakkale İl Başkanlığı tarafından başlatıldı. Eylemin amacı etkinliği ilk defa Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanlığı olarak yaptık. Lâpseki’de devam ettik. Şimdi 3.aşama olarak Gelibolu’da devam ediyoruz. Dikkat edilirse bizim sloganımız “Ekonomiden haberin var mı? Amacımız ekonomideki kötü gidişatın bir kez daha kadınlar olarak gözler önüne sermemiz. Bundan 2-3 yıl önce pazara çıkan bir vatandaş filesini 50 ile 100 lira arasında doldururken bugün 100 ile 200 TL arasında doldurmakta, bunu herhâlde kimse inkar edemez.

Bu bilinen bir gerçek. Asgari ücret net 2.324 lira bu ücretli bununla ev kirasını ödüyor, alışverişini yapıyor, taksitlerini ödese tenceresini dolduracak erzak bulamıyor. Biz bunu vurgulamak istedik" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, CHP, kadın kolları, ekonomi


Haber okunma sayısı: 1721

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE