24 Mayıs 2019 Cuma

CHP ve İYİ Parti Seçim Bürosu Açılışı Yaptı

chp-ve-iyi-parti--secim-burosu-acilisi-yapti

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkekkonuşmasında,“Türkiye’nin Beka Sorunu 29 Ekim 1923 Tarihinde Son Bulmuştur" dedi.
05 Mart 2019 Salı 17:29

ÇANAKKALE'nin Gelibolu  ilçesinde, CHP ve İYİ Parti ittifak yapmaları nedeniyle hem aday tanıtımı yaptılar, hemde seçim bürosu açtılar.


İlçenin pazar yerinde ortak seçim bürosu açan CHP ve İYİ partide aday tanıtımlarının yapılmasından sonra konuşmalar gerçekleştirildi.

Gelibolu'da CHP'yi destekleme kararı alınmasından sonra ittifak yaparak CHP'yi  destekleyen İYİ Parti seçimlere sadece il genel meclis adayları ile katılıyor.

Büro açılışında konuşan, CHP Çanakkale milletvekiili Özgür Ceylan “ülkede beka sorunu yok , ülkede eğitim, yoksulluk, işsizlik sorunu var” dedi.

Bu konuşmanın ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek konuştu. Erkek konuşmasında, "“Türkiye’nin Beka Sorunu 29 Ekim 1923 Tarihinde Son Bulmuştur.Türkiye Cumhuriyeti’nin beka sorunu 29 Ekim 1923 tarihinde son bulmuştur. Vatan işgal altındaydı, tüm kaleler zapt edilmişti, bu topraklar da işgal altındaydı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen, yine milletimizin verdiği bağımsızlık ve özgürlük ifadesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurularak beka tartışmalarına son verildi" dedi.

Açılışta bir konuşma yapan CHP Gelibolu belediye başkanı  ve yeniden aday olan Mustafa Özacar, "bizler sizlere güveniyoruz. Sizleri tüm Geliboluları seviyoruz. Biz hep beraber olacağız. Bizler kimseyi ötelemeyelim. Burada bir Mevlevihanemiz var Mevlevihanemiz derki “Kim olursan ol , gel” bu ülkede 82 milyon insan var hepsi dost hepsi kardeş.  Bizler sevgiden, dostluktan ve kardeşlikten güç alarak hizmet yapmaya çalışıyoruz. Geleceğimiz için endişe içindeyiz bu nedenle sahip çıkmalıyız. Bizler 2009 yılında göreve geldiğimizde bir hızla gideceğiz daha ilk gün taşlar takılmaya başladı. Biz maraton koşusu olacağını zannediyorduk ama engelli koşu yapmayı öğrendik ama onu da becerdik  ama hizmette sınır yok dedik herkese eşit davranacağız dedik bu anlayışla yola çıktık. İşte bu anlayışla yola çıktığımız için bizler ve tüm arkadaşlarımız hizmeti temel şart olarak bildik.” dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 683

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
CESA