Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

cakil-okulun-maskotu-oldu

Milli Eğitim Bakanlık projesi olan ve her okulun bir köpek sahiplenmesi kapsamında, Bolayır Şehit Nuriye Ak İlk ve Ortaokulun sahiplendiği ve Çakıl adı verilen köpek okulun maskotu oldu
15 Kasım 2019 Cuma 19:43

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Bolayır köyü Şehit Nuriye Ak ilk ve ortaokulu tarafından sahiplenilen köpek okulun maskotu oldu.

Milli Eğitim Bakanlığının, çocuklara hayvan sevgisi aşılanması nedeniyle  başlattığı proje sayesinde  sokak  köpekleri yuva sahibi oluyor. 

Gelibolu'daki Yahudi mezarlığında yaşam mücadelesi veren 3 yavru köpekten birini sahiplenen Bolayır köyü Şehit Nuriye Ak ilk ve ortaokulu öğrencileri öğretmen ve okul müdürü Mehmet Güler'inde desteği ile okul bahçesinde bakılmaya başlandı.

Okulda öğrencilerin köpeğe koymak istedıkleri  isimleri yazıp, yapılan çekiliş sonunda Çakıl isminin konmasından sonra, külübeside temin edildi. Çakılın beslenme sorunuda öğrenciler, öğretmenler ve velilerinde destekleriyle çözülüyor.

Okul müdürü Mehmet  Güler verdiği bilgide, "öğrencilerimiz Çakılın kendileri ile birlikte büyüdüğünü görecekler. Biz öğrencilerimizin sadece öğretimi  ile değil aynı zamanda eğitimi ilede ilgileniyoruz. Bu nedenlede okulumuza bir köpek alarak sahiplendik. Bu canlılarında yaşamın bir parçası olduğunun ve bizle beraber yaşadıklarının farkına varacaklar. Böylelikle sorumluluk sahibide olacaklar" dedi.


Okul müdür yardımcısı Pınar Gürle ise, “bu sahiplenmenin örnek olmasını ve diğer sokak köpeklerininde sahiplenilmesini ve güvenli bir yuvaya kavuşmasını arzu ediyoruz.Öğrencilerimizle sahiplendiğimiz Çakıl’a çok iyi bakacağız” dedi. 
Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1088

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cinayetten-aranan-kisi-geliboluda-yakalandi

Cinayetten aranan kişi Geliboluda yakalandı

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:48
kayip-kiz-cocugu-bulundu

Kayıp Kız Çocuğu Bulundu

08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:01
soyuaktan-iscilerine--rekor-zam

Soyuak'tan İşçilerine Rekor Zam

07 Temmuz 2020 Salı 23:09
geliboluda-yine-yangin

Gelibolu'da yine yangın

07 Temmuz 2020 Salı 20:18
gelibolu-yaniyor

Gelibolu Yanıyor

07 Temmuz 2020 Salı 02:11
geliboluda-av-kopekleri-asilandi

Gelibolu'da Av köpekleri aşılandı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 06:25

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE