Bayram yasağında can dostlar unutulmadı

bayram-yasaginda-can-dostlar-unutulmadi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde 4 günlük sokağa çıkma yasağında hem belediye, hemde gönüllü hayvan severler sokak dostlarını yalnız bırakmayarak, besleme yaptılar
26 Mayıs 2020 Salı 19:35

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesinde 4 günlük sokağa çıkma yasağında hem belediye, hemde gönüllü hayvan severler  sokak dostlarını yalnız bırakmayarak, besleme yaptılar.
Yeni tip koronavirüs (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında bayramda 4 gülük sokağa çıkma yasağı süresince sokakta yaşayan ve bu yasak nedeniyle yiyicek bulmakta zorlanan can dostlar için önce belediye görevlileri çeşitli noktalara onlar için yiyecek ve su bıraktı.
Bu arada ilçede gönüllü olarak oluşan 10 kişiik hayvansever dostları adına Semra Seyhan Aksel, "belediyemizin ilçedeki sokak hayvanlarına sahip çıkmasına seviniyoruz. Bizler gönüllü hayvanseverler olarak, guplar halinde, gerekli izinlerimizi aldık ve bu canlarımızı besiyoruz. Hem bizler, hemde belediye yetkililerimiz sayesinde yüzlerce sokak dostu bu zor günlerde aç kalmaktan kurtuluyor. Birde bizlere mama gönderen ve alan bu yardımsever arkadaşlarımızada teşekkür ediyoruz" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 2991

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE