Bayırköy Hayrı'nda 3 bin 500 kişilik pilav..

bayirkoy-hayrinda-3-bin-500-kisilik-pilav

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Bayırköy’de Geleneksel hale gelen ve bu yılda 6'sı gerçekleşen, köy hayrında 3 bin 500 kişilik etli pilav dağıtıldı
09 Haziran 2019 Pazar 18:51

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Bayırköy’de Geleneksel hale gelen ve bu yılda 6'sı gerçekleşen, köy hayrında 3 bin 500 kişilik etli pilav dağıtıldı


İlçenin büyük ve güzel köylerinden biri olan Bayırköy'de bu yıl  6’ncı geleneksel köy hayrı, muhtarlığın  15 küçük baş hayvan, 350 kilo prinç, tatlı ve ayran'dan oluşan menüsüyle gerçekleştirildi. 

Vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşen köy hayrı, camide Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif'in okunması ile başladı ve duaların ardından  kılınan namaz ile devam edildi.

Köy meydanı ve okul bahçesinde kurulan çadırların altında ve kahvehanelerde toplanan halka etli pilav, ayran ve tatlı ikram edildi. Köy Muhtarı Cevdet Dağbaşı, her yıl Mayıs ayında gerçekleşen köy hayrının Ramazan ayı nedeniyle bayramdan sonraya bırakıldığını söyledi ve şu açıklamalrada bulundu.

“Geleneksel hale getirdiğimiz köy hayrımıza katkıda bulunan tüm hayır sever vatandaşlarımıza ve bu hayrımıza katılan  tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Muhtarlığımızın organizasyonu ile bu yıl 6'sı gerçekleşen bu hayırlarımız her geçen yıl daha da güzelleşerek anlam kazanıyor" dedi.

Köyde gerçekleşen  hayra; ilçe kaymakamı Hakan Kılınçkaya ve eşi Şenay Kılınçkaya, Jandarma komutanı Yüzbaşı Cem Gökdemir, CHP İlçe Başkanı İsmail Parlak, CHP İl Genel Meclis Üyeleri Ali Rıza Sayın ve Nihat Öner,Gelibolu'daki Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Ergül ile  köy muhtarları ve çevre köylerden vatandaşlar katıldı.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 604

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-kaza

Gelibolu'da Kaza...

18 Ağustos 2019 Pazar 10:57
itfaiyeden-polislere-yangin--egitimi

İtfaiyeden, Polislere Yangın Eğitimi

16 Ağustos 2019 Cuma 21:22
geliboluda-aniz-yangini-korkuttu

Gelibolu'da anız yangını korkuttu

16 Ağustos 2019 Cuma 20:44
geliboludan--gecen-gemide-intihar

Gelibolu'dan geçen gemide intihar

16 Ağustos 2019 Cuma 20:28
baskan-ozacardan-bayram-mesaji

Başkan Özacar'dan Bayram Mesajı

11 Ağustos 2019 Pazar 10:26

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
SELCİ ve ferudun