Afrikalı kardeşler, köy hayır yemeğine katıldı

afrikali-kardesler-koy-hayir-yemegine-katildi

ÇANAKKALE 'nin Gelibolu ilçesine bağlı Sütlüce köyüne arkadaşları Özlem Sivrikaya'nın daveti üzerine Afrika'dan gelen Thobile Nkosi (27) ve kız kardeşi Sanelisiwe Nkosi (19), katıldıkları hayır yemeğinde ilgi odağı oldu.
17 Haziran 2019 Pazartesi 00:26

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesine bağlı Sütlüce köyündeki Dursen Sivrikaya (51), yaklaşık 30 yıl önce eşinin iş durumu nedeniyle Afrika'ya yerleşti. Sivrikaya ailesinin Afrika'da dünyaya gelen kızları Özlem de üniversiteyi Afrika'da bitirdi.

Kimya Mühendisi olan Özlem Sivrikaya, annesi ile birlikte 2 yıl önce köylerine geri döndü. Özlem Sivrikaya, Afrika'daki arkadaşları ile görüşmeye internet üzerinden ve telefonla devam etti. Özlem Sivrikaya, üniversiteden sınıf arkadaşı olan ve şuan Afrika'da fizik öğretmenliği yapan Thobile Nkosi ve kız kardeşi Sanelisiwe Nkosi'yi köylerine davet etti. Nkosi kardeşler, 11 saat süren uçak yolculuğu ile Afrika'nın South şehrinden Gelibolu'ya geldi. Nkosi kardeşler, kendisini misafir eden Özlem Sivrikaya'nın annesi Dursen Sivrikaya tarafından bugün Sütlüce köyü hayrına götürüldü. Afrikalı kardeşler, Sütlüce Köyü Muhtarı Recep Ber tarafından da özel olarak ağırlandı. Afrikalı kardeşler, hayır yemeğinde köylülerin de ilgi odağı oldu.


Nkosi kardeşler, Sütlüce köy hayrına katılan Gelibolu Kaymakamı Hakan Kılınçkaya ile bir süre sohbet etti. Afrikalı kardeşlerden Thobıle Nkosi, "Arkadaşımızı ziyarete geldik. Köyde de böyle bir etkinlik olunca katıldık. Çok güzel, hoşumuza gitti. İlçenin yöneticisi olduğunu öğrendiğimiz kaymakam beyle de tanıştık. Sohbet edip, hatıra fotoğrafı çektirdik" dedi.


Afrikalı arkadaşlarının kendisini ziyareti nedeniyle çok mutlu olduğunu söyleyen Özlem Sivrikaya, "Çocukluğumuzdan beri beraber olduğumuz arkadaşlarım 5 gün boyunca misafirim olacak. Yanıma gelmeleri beni çok memnun etti" dedi.

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 780

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluya-kapali-yuzme-havuzu-mujdesi

Gelibolu'ya Kapalı Yüzme Havuzu Müjdesi

20 Kasım 2019 Çarşamba 19:22
422-bin-lira-ikramiyesi-geliboluda

422 Bin Lira İkramiyesi Gelibolu'da

20 Kasım 2019 Çarşamba 18:58
masallah--hastanemize

Maşallah Hastanemize...

18 Kasım 2019 Pazartesi 20:07
sehit-ogretmenler-icin--yuruduler

Şehit Öğretmenler İçin Yürüdüler

17 Kasım 2019 Pazar 23:05
amator-fotograf-sergisi

Amatör Fotoğraf Sergisi

16 Kasım 2019 Cumartesi 21:46
cakil-okulun-maskotu-oldu

Çakıl Okulun Maskotu Oldu.

15 Kasım 2019 Cuma 19:43

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE