Atatürk 81.Yılında Gelibolu'da Anıldı

-ataturk--81yilinda-geliboluda-anildi

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde düzenlenen törenlerle Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 81.yıl dönümünde anıldı
10 Kasım 2019 Pazar 11:47

ÇANAKKALE'nin Gelibolu ilçesine, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün  ebediyete intikalinin 81. yıldönümü dolayısıyla  düzenlenen anma törenlerinin  ilki, çelenk sunma ile  gerçekleşti.


2.Kolordu Komutanlığı Karargah Binası önündeki Atatürk Anıtı’na saat 09.00’da kaymakam Hakan Kılınçkaya, 2. kolordu komutanlığını temsilen 18. Mekanize Piyade Tugay komutanı Tuğgeneral Yüksel Erdin ve belediye başkanı Mustafa Özacar tarafından çelenk sunumu yapıldı.

Bunun ardından saat  09.05’te  ise, siren sesi ile birlikte iki dakikalık saygı duruşu, ardından istiklal marşı okundu ve  buradaki  tören sona erdi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anma programının ikinci kısmı ise, saat 09:30’da Gelibolu ilçe milli eğitim merkezi salonunda gerçekleştirildi. Buradaki tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. 

Günün anlam ve önemini belirten konuşma Gelibolu Fen lisesi müdür yardımcısı Serpil Koşal tarafından  yapıldı. Koşal konuşmasında, "bugün Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde kendisini anmak ve onun mirasına olan minnettarlığımızı ifade etmek için burada toplanmış bulunmaktayız. Yaşamını milletine adayan, bir imparatorlğun küllerinden yepyeni ve güçlü bir devlet yaratan eşsiz bir lider, mümtaz bir devlet adamı, büyük bir komutandır" dedi.

Bu konuşmanın ardından aynı okuldan Özlem Onat adlı öğrenci şiir okudu. 2. Kolordu komutanlığı tarafından görevlendirilen  yüzbaşı İsmail Kısa tarafından, Atatürk ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi ve ardından Fen lisesi öğrenci ve öğğretmenleri tarafından türküler seslendirildi.
Anma programının sonunda ise, bu yılki programı hazırlayan Gelibolu Fen lisesi öğrencileri tarafından 10 Kasım oratoryosu sergilendi ve törenler sona erdi.  Törenlere mülki amirlerin yanısıra siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.


  

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.comHaber okunma sayısı: 1116

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

cinayetten-aranan-kisi-geliboluda-yakalandi

Cinayetten aranan kişi Geliboluda yakalandı

08 Temmuz 2020 Çarşamba 22:48
kayip-kiz-cocugu-bulundu

Kayıp Kız Çocuğu Bulundu

08 Temmuz 2020 Çarşamba 15:01
soyuaktan-iscilerine--rekor-zam

Soyuak'tan İşçilerine Rekor Zam

07 Temmuz 2020 Salı 23:09
geliboluda-yine-yangin

Gelibolu'da yine yangın

07 Temmuz 2020 Salı 20:18
gelibolu-yaniyor

Gelibolu Yanıyor

07 Temmuz 2020 Salı 02:11
geliboluda-av-kopekleri-asilandi

Gelibolu'da Av köpekleri aşılandı

06 Temmuz 2020 Pazartesi 06:25

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE