"Robin Hood" Her Yerde...

Önceki gün Gelibolu'ya aracılar vastasıyla ihtiyaç sahiplerine maddi destek gönderen "Robin Hood" gizli numaradan arayarak, "yurdum insanı her güzelliği hakkediyor" dedi ve Gelibolu'da 30 bin TL yardıdan önce, İzmirde'de 75 yaşındaki en çok isteği çamaşır makinası olan bir anneyi sevindirdi
26 Ocak 2021 Salı 23:29

Yurdun dört bir yanına ismini, cismini belli etmeden yaptığı yardımlarla gündeme gelen ve kendisine Robin Hood denilen kişi, geçen yıl olduğu gibi bu yılda, önceki gün Gelibolu'ya 30 bin tl'lik  nakit yardımla yine insanların yüzünü güldürdü. 

Yurdun dört bir köşesinde darda kalmış vatandaşların sesini duyup, onlara bir nefes aldıran kendi gibi gönlüde zengin olan "Robin Hood" lakaplı hayır sever, 2019 yılından bu yana yurdun çeşitli bölgeleri ile Geibolu dahil 500 bin tl civarında yadım yaptığını söylerken, "rabbimin verdiğini, kulundan niye esirgeyim ki" düşüncesiyle bu yola çıktığını söyledi.

Bu haberi yapmadan bir saat önce telefonum çaldı, gizli numara arıyor. Hayırdır inşallah diyerek açtım. "Efendim" dediğimde, "iyi akşamlar, ben Robin Hood" dedi. Şaşırdım ama, arkadaşlardan birinin şakası dedim. Ama değildi, Gelibolu'da yapılan yardımlardan bahsetti ve yaklaşık bir saat süren bir telefon konuşması oldu. Ama seside bir makinadan çıkıyor gibydi.

Türkiye'de, "insanlarımızı yardım eden benim gibi isimsiz çok insan olduğunu biliyorum" diyen Robin Hood, "insanlara bir nebze de olsa nefes aldırabiliyorsam, bende mutlu oluyorum. Örneğin çok etkilendiğim olaylardan biri, İzmir'den geldi. 75 yaşında olan bir annemiz, engelli kızının olması nedeniyle sadece bir çamaşır makınasının olmasını  istiyormuş. Haber bana ulaştığında makina ertesi gün adresine teslim için yola çıkmıştı. O makinaya bakış fotoğrafları beni çok duygulandır. İnşallah bu insanlarımıza yardım edenleri çok olsun" dedi.

 

 

Haber Kaynağı: gelibolununsesi.com

Haberin etiketleri:

Çanakkale, Gelibolu, İzmir, Robin Hood, yardım


Haber okunma sayısı: 1132

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

geliboluda-baca-yangini

Geliboluda Baca Yangını

05 Mart 2021 Cuma 01:18
vali-aktasdan-milli-okculara-ziyaret

Vali Aktaş'dan Milli Okculara Ziyaret

04 Mart 2021 Perşembe 23:41
belediye-meclisinde-dogalgaz-tartismasi

Belediye Meclisinde Doğalgaz Tartışması

04 Mart 2021 Perşembe 23:06
ulku-ocaklarindan-kaymakama-ziyaret

Ülkü Ocaklarından Kaymakama Ziyaret

03 Mart 2021 Çarşamba 01:42
guneylispordan--komutana-forma

Güneylispordan Komutana Forma

01 Mart 2021 Pazartesi 00:28

ÇANAKKALE - HAVA DURUMU

CANAKKALE
Acaroğlu Et Kasap